مجله زندگی

آشفتگی در اطراف تیم ملی!

آشفتگی در اطراف تیم ملی!

ساعد نیوز : دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم‌ملی در بازی‌های دوستانه عملکرد خوبی همراه با تیم‌ملی داشته است.

آشفتگی در اطراف تیم ملی!

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از خبرآنلاین، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی در بازی های دوستانه عملکرد خوبی همراه با تیم ملی داشته است.

با او ایران موفق شد تیم های سوریه، ازبکستان و بوسنی را شکست دهد. حالا این مربی به اولین آزمون جدی خود همراه با تیم ملی رسیده است. از روز اول انتخاب اسکوچیچ، همه نگران این بودند که مبادا او نتواند تیم را به درستی مدیریت کند. ویلموتس معروف نتوانست در روزهای پساکی روش، تیم ایران را جمع کند، بنابراین نگرانی ها درباره اسکوچیچ طبیعی بود. حالا یک قیاس ساده نشان می دهد این مربی اِلمان های لازم را برای مدیریت تیم ملی نداشته. اول در زمان برگزاری اردوهای تیم ملی در مقاطع حساس کی روش حساسیت فراوانی روی فضای مجازی داشت. او اجازه نمی داد بازیکنان فعالیت آنچنانی در این فضا کنند. عقیده اش این بود: «تیم باید تمرکز داشته باشد. وقتی اینجا هستید و فقط و فقط باید به تمرین و بازی فکر کنید، همین.» فضای مجازی اما در ایران ملتهب است. گاهی ذهن بازیکنان را به هم می ریزد. آدم بیکار در این فضا کم نیست. کسانی که فقط بلد هستند موج منفی بدهند. گاه همین پیام ها می تواند روی افکار بازیکن اثرگذار باشد. اسکوچیچ اما این مورد جزئی را رعایت نکرده است. بازیکنان در فضای مجازی حضوری نسبتا فعال دارند و مدام تصاویر خود را آپلود می کنند. دوم به دستور کی روش زمانی که بازیکنان و اعضای تیم در اردو بودنداجازه نداشتند در صورت فعالیت مجازی، به مطالبی غیر از تیم ملی اشاره کنند. این روزها اما مدیر رسانه ای تیم ملی در شرایطی که در اردو به سر می برد، بیش از هر چیز به فیلم سازی خود می پردازد و مدام از زمان پخش سریال جدیدش خبر می دهد. حالا تصور کنید اگر جای اسکوچیچ، کی روش نشسته بود چه اتفاقی می افتاد؟ اولین جمله او قطعا این بود: «کسی که فکر و ذهنش تیم ملی نیست و فیلم سازی است، در تیم من جایی ندارد.» سوم شاید این مسئله مورد انتقاد رسانه ها بود ولی گاهی به تیم کمک می کرد. کی روش مصاحبه بازیکنان را محدود می کرد. در مقاطع حساس خیلی کم به بازیکنان اجازه مصاحبه می داد. رسانه ها هم درک می کردند چون تصورشان این بود در نهایت به تیم ملی کمک می کند. این روزها اما بازیکنان مصاحبه های مختلفی می کنند. در کانال های تلویزیونی هستند. این پاسخگو بودن بد نیست ولی همه امیدوارند بودن مداوم در رسانه ها اثری روی تمرکز بازیکنان نگذارد. چهارم برگزاری اردو در کیش به خاطر آب و هوای بحرین بد نبود ولی ظاهرا اسکوچیچ حالا فهمیده که آنجا مکان خوبی برای برگزاری اردو نبوده است. در دوران کی روش بارها کیش پیشنهاد شد ولی او می گفت شرایط تمرینی در آنجا مهیا نیست. چرا؟ به این دلیل که زمین تمرین با هتل فاصله دارد و هتل ها استاندارد میزبانی از تیم ملی را ندارند. تاکید کی روش این بود ورودی و خروجی هتل تیم ملی یکی باشد تا جلوی رفت و آمدهای اضافه گرفته شود. همین حالا تیم ملی در هتلی اردو زده که چندین در دارد و به همین خاطر هواداران قابل کنترل نیستند. آنها تا دیروز به هتل رفت و آمد می کردند ولی سخت گیری ها آغاز شده است. آیا نباید مسئولان از ابتدا به آن فکر می کردند؟ بازیکنان تیم ملی در چند روز گذشته گلایه می کردند که اگر کرونا بگیرند تکلیف چه خواهد بود؟

پنجم اگر الان کی روش به جای اسکوچیچ بود، تیم ملی در یک کمپ تمرینی حضور داشت، جایی که هم هتل آنجا بود و هم زمین تمرینی. به این دلیل که او تلاش می کرد تیم ملی را قرنطینه کند. هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ بهداشتی. کی روش تاکید داشت نباید رقبا از تیم ملی خبر داشته باشند. حالا اما دقیقا عکس این اتفاق افتاده. احتمالا تیم های رقیب حتی می دانند بازیکنان صبحانه را با سنگک خورده اند یا با بربری؟ تمرینات ساعت چند است؟ چه بازیکنانی در اردو هستند؟ چه بازیکنانی نیستند؟ کی تمرین کرده، کی نکرده؟ همین حالا کوچکترین اطلاعاتی از بحرین و عراق در اختیار تیم ملی نیست ولی تا دلتان بخواهد آنها از تیم ملی اطلاعات دارند. قطعا اگر اسکوچیچ تیم ملی را در این شرایط پنهان می کرد، می توانست بیشتر به نفع باشه.

منبع

آشفتگی در اطراف تیم ملی!
saednews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا