مجله زندگی

امکانات و مشخصات فنی خودروی هایما اس ۷ پلاس

امکانات و مشخصات فنی خودروی هایما اس ۷ پلاس

از آنجایی که گروه خودروسازی ایران خودرو با عرضه هایما اس ۷ با موتور توربوشارژ در بازار ایران استقبال چشمگیر مشتریان را به دست آورد، تصمیم دارد نسخه جدیدی از آن را با نام هایما اس ۷ پلاس به همراه امکانات و تجهیزات جدید روانه بازار کند.در این مطلب با مشخصات فنی این خودرو در خدمت شما خوانندگان عزیز هستیم.

امکانات و مشخصات فنی خودروی هایما اس ۷ پلاس

خودرو هایما S7 پلاس، هم اکنون در بازار کشورمان قابل خریداری است. این محصول جدید ایران خودرو با همان ظاهر هایما S7 توربوی معمولی تحویل خریداران شده ولی چندین تفاوت مختصر هم دارد. ضمن اینکه آپشن هایش نیز اندکی تغییر کرده و بهتر از قبل، شده است. در جدول زیر، همه تفاوت های هایما S7 توربو پلاس با S7 توربوی معمولی را ذکر کرده ایم:

هایما S7 پلاس از نظر پیشرانه تفاوتی با نمونه توربوی قبلی ندارد و از همان پیشرانه ۱.۸ لیتری توربوشارژ استفاده می نماید. این پیشرانه قادر به تولید ۱۷۰ اسب بخار قدرت و ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور است که نیروی تولیدشده توسط موتور از طریق یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک ساخت هیوندای پاورتک به چرخ های جلو منتقل می شود و از این نظر هیچ تفاوتی بین این خودرو و نسخه قبلی مشاهده نمی شود، اما شرکت ایران خودرو در فهرست بهبودهای فنی این خودرو به کاهش مصرف سوخت آن به میزان ۱٫۶ لیتری نسبت به نسخه قبلی در صد کیلومتر اشاره کرده است که در صورت درست بودن، عددی قابل توجه و اتفاقی مثبت است.

به نظر می رسد به جز تغییر مصرف سوخت تحول خاصی در بخش فنی هایما اس ۷ پلاس نسبت به نسخه توربو به وجود نیامده باشد.

بنابراین هایما S7 پلاس نیروی مورد نیاز خود را همچون نسخه توربو از موتور ۱.۸ لیتری توربو شارژ به قدرت ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۳۰ نیوتن متر تامین خواهد کرد.

این میزان نیرو از طریق یک گیربکس ۶ دنده اتوماتیک به سمت چرخ های محور جلو ارسال می شود تا شتاب صفر تا صد هایما اس ۷ پلاس را به حدود ۱۰.۵ ثانیه برساند. حداکثر سرعت این خودرو نیز حوالی ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت تخمین زده می شود.

هایما اس ۷ پلاس

با نگاه به فضای داخل خودرو به سرعت متوجه تغییرات نسبتاً عمده کابین این خودرو نسبت به نسخه قبلی می شویم.

کابین هایما S7 پلاس نسبت به نمونه قبلی تغییر کرده است و تریم جدیدی در آن دیده می شود. صندلی های هایما S7 پلاس تریم چرمی و پارچه ای دارند و دیگر خبری از چرم نارنجی رنگ و تا حدودی زشت نسخه قبلی در نمونه پلاس نیست و صندلی ها خوشبختانه به گرم کن سه حالته در ردیف جلو مجهز هستند.

طرح دوخت رودری ها، کنسول و… تغییر کرده است و حالتی جدید دارد. نمایشگر نمونه جدید هایما S7 همچنان لمسی و افقی است، اما برخلاف نسخه قبلی که ۷ اینچی بود، ۸ اینچی شده و برخی ویژگی ها و کاربری های جدید به آن اضافه شده است.

سیستم تهویه اتوماتیک این خودرو به کل تغییر کرده و نمونه ای لمسی بر روی کنسول میانی نصب شده است که باید گفت به زیبایی و به روز شدن کابین نیز افزوده است.

اما به عنوان یک نکته منفی می توان به وجود اهرم مکانیکی ترمزدستی و نبودن آپشن ترمز پارک برقی در این خودرو اشاره کرد؛ ضمن این که، آپشن رادار خطی که از جمله امکانات قابل نصب روی این خودرو در سایت رسمی شرکت هایماست، همچنان روی S7 پلاس نیز دیده نمی شود که انتظار می رفت با توجه به سطح آپشن رقبای جدید هایما در بازار ایران، شرکت ایران خودرو اقدام به ارتقای سطح امکانات این خودرو می نمود و این آپشن نیز به هایما اضافه می گردید.

در پایان باید گفت گرچه تغییرات ظاهری و مخصوصاً کابین خودرو به طور کل نسبت به گذشته، مثبت و رو به جلو تلقی می شود اما با توجه به عرضه رقبای جدید برای هایما همچون تیگو هفت پرو که به لحاظ طراحی ظاهری و داخلی و فهرست امکانات و همچنین پیشرانه حرف های زیادی برای گفتن دارد، انتظار می رفت شرکت ایران خودرو نسخه کاملاً فیس لیفت شده هایما را به بازار عرضه می کرد تا جانی تازه در رگ های کراس اوور خوش ساخت و خوش فروش خود تزریق نماید و انگیزه مشتریان ایرانی را برای تمایل به خرید آن افزایش دهد.

منبع

امکانات و مشخصات فنی خودروی هایما اس ۷ پلاس
saednews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا