مجله زندگی

سامسونگ احتمالا نمایشگر OLED نسل بعدی آیپد را تولید می‌کند

سامسونگ احتمالا نمایشگر OLED نسل بعدی آیپد را تولید می‌کند

ساعد نیوز: به نظر می‌رسد سامسونگ دیسپلی تولید پنل‌های ۱۲۰ هرتزی LTPO اولد را برای آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو آغاز کرده است. همچنین غول فناوری کره‌‌ای احتمالا تولید نمایشگر اولد موردنیاز برخی مدل‌های نسل بعدی آیپد را که سال آینده قرار است به بازار عرضه شوند را برعهده خواهد گرفت.

سامسونگ احتمالا نمایشگر OLED نسل بعدی آیپد را تولید می‌کند

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از دیجیاتو، براساس گزارش منتشر شده، اپل از سال آینده قصد دارد نمایشگر LCD و مینی LED مورد استفاده در برخی مدل های آیپد را با نمایشگر اولد سامسونگ دیسپلی جایگزین کند.

کوپرتینویی ها در حال حاضر از نمایشگرهای اولد سامسونگ برای اپل واچ، آیفون و حتی تاچ بار مک بوک استفاده می کنند. با توجه به گزارش جدید، سامسونگ دیسپلی احتمالا تامین نمایشگر اولد موردنیاز برخی مدل های نسل بعدی آیپد را نیز برعهده خواهد گرفت.

ظاهرا طرفین در مورد برنامه تولید و تحویل نمایشگر توافق کرده اند. ال جی نیز می تواند یکی دیگر از تامین کنندگان نمایشگر اولد مورد نیاز برای نسل بعدی آیپد اپل باشد. ال جی در سال جاری میلادی قرار است همکاری نزدیک تری با اپل داشته باشد و حجم بیشتری از تولید نمایشگر اولد موردنیاز گوشی های سری آیفون ۱۳ را برعهده بگیرد. گفته می شود میزان نمایشگر اولدی که قرار است ال جی تامین کند، ۱۰۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش می یابد.

اپل بزرگترین تولیدکننده تبلت در جهان است و بدون شک تامین نمایشگر موردنیاز برای آیپد اپل قراردادی بزرگ برای سامسونگ دیسپلی محسوب می شود.

آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی اپل که اخیرا معرفی شده، به جای بهره مندی از نمایشگر LCD، از نمایشگر مینی LED بهره می برد که با این حساب روشنایی، نسبت کنتراست و رنگ مشکی واقعی تری ارائه می دهد. پیشتر گفته شده بود در سال ۲۰۲۰ سهم بازار نمایشگر سامسونگ برای پنل های OLED آیفون ۷۸.۳ درصد بوده که اگر تخمین های انجام شده درست باشد، این میزان در سال جاری میلادی به ۶۵.۱ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

منبع

سامسونگ احتمالا نمایشگر OLED نسل بعدی آیپد را تولید می‌کند
saednews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا