مجله زندگی

طرز تهیه تارت انار

طرز تهیه تارت انار

انار یکی از میوه‌های خوشمزه و خوش رنگ و پر خاصیت است که میتوان با آن تارت درست کرد. تارت انار را برای مناسبت های مختلف و خاص مثل شب یلدا میتوانید آماده کنید. این تارت از سه بخش کراست و فیلینگ و لایه انار تشکیل شده است. این تارت خوشمزه در کنار یک لیوان چای بسیار دلچسب است.

طرز تهیه تارت انار

در گذشته وقتی به شیرینی فروشی می رفتیم، نهایتا با چند نوع شیرینی مثل دانمارکی، خامه ای و … مواجه می شدیم، اما این روز ها تنوع شیرینی ها بیش تر از سابق شده و در کافه ها یا شیرینی فروشی ها انواع کیک و دسر مثل وافل، چیزکیک، کاپ کیک، تارت و سایر شیرینی ها موجود است.

تارت یکی از شیرینی های پرطرفدار است که سطح روی آن باز می باشد و با انواع کرم، میوه های مختلف، مربا و خامه پر می شود. تارت انار با کرم های مخصوص پاتیسر و انار از انواع این شیرینی خوشمزه است.

این دستور تهیه یکی از ساده ترین و راحت ترین تهیه تارت می باشد بدین منظور ابتدا در ظرفی بیسکویت های خود را پودر کنید نکته حائز اهمیت در این مرحله میزان و رنگ بیسکویت ها می باشد اگر میخواهید تارت شما با رنگ کرم باشد بیسکویت ساده و اگر میخواهید تارت شکلاتی داشته باشید از بیسکویت کاکائویی استفاده کنید میزان بیسکویت مورد نیاز نیز به اندازه قالب شما بستگی دارد.اگر می خواهید تارت شکلاتی درست کنید به بیسکویت های پودر شده تان یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو اضافه کنید تا کمی رنگ آن تیره تر شود البته این کار اختیاری می باشد.کره آب شده را به ترکیب بیسکوئیت و پودر کاکائو اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا کره آب شده به خورد بیسکویت ها برود.در ادامه قالب تارت را بردارید و روی یک سطح تمیز بگذارید و ترکیب بیسکویت تان را درون قالب بریزید و با کمک گرفتن از یک گوشکوب و قاشق کاملا بیسکویت را فیکس قالب کنید سپس آن حدود 45 دقیقه درون یخچال بگذارید تا بیسکویت ها خود را بگیرند. یک بسته شکلات تخته بزرگ را خرد کنید و درون ظرفی بریزید وبگذارید کنار تا بماند.سپس در ظرف دیگری یک خامه صبحانه را کامل درون آن بریزید و هم بزنید سپس حدود 30 ثانیه درون ماکروفر بگذارید بماند سپس آن را خارج کنید و شکلات های تکه شده را به خامه ی داغ اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا شکلات ها نیز آب شوند.تارت را از یخچال خارج کنید سپس گانش یا همان شکلات و خامه را درون تارت بریزید و با کمک گرفتن از قاشق یا کاردک آن را درون تارت پخش کنید و سطح رویی آن را ضاف کنید.2 عدد انار دون شده را روی آن بریزید می توانید کاملا روی تارت را با انار بپوشانید و یا اینکه هر طرحی که دوست دارید با کمک انار روی آن در بیاورید.

تارت انار

تارت یکی از شیرینی های پرطرفدار است که سطح روی آن باز می باشد و با انواع کرم، میوه های مختلف، مربا و خامه پر می شود. تارت انار با کرم های مخصوص پاتیسر و انار از انواع این شیرینی خوشمزه است.

در کاسه بزرگی، آرد، بادام، نمک و شکر را مخلوط کنید. کره را اضافه کنید و خوب با دستانتان مخلوط کنید. تخم مرغ و آب را اضافه کنید تا خمیر خودش را بگیرد. سپس خمیر را در قالب #تارت ریخته و خوب فشار دهید. باید تارت در همه قسمت ها ضخامت یکسان داشته باشد. سپس نیم ساعت آن را در یخچال بگذارید تا سفت شود. فر را بگذارید در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم شود. نان تارت را ۱۵ دقیقه در فر بپزید تا رنگ بگیرد و سفت و ترد شود.

وقتی که نان تارت دارد می پزد، شکلات و خامه پرچرب را روی شعله متوسط حرارت دهید و شکلات را آب کنید و دائماً هم بزنید. وقتی بافت یکنواختی پیدا کرد، شعله را خاموش کنید و تخم مرغ ها، شکر، آرد و نمک را اضافه کنید. مخلوط شکلات را روی نان تارت بریزید و دوباره به داخل فر برگردانید تا نیم ساعت دیگر بپزد.

در ماهیتابه کوچکی روی شعله متوسط، آب انار و شکر را مخلوط کنید. حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه حرارت دهید تا به اندازه نیم فنجان تقلیل یابد و غلیظ و شربت مانند شود. سپس از روی شعله بردارید. وقتی پخت تارت در فر تمام شد و کمی سرد شد، شربت انار را بطور مساوی روی تارت بریزید و با دانه های انار تزئین کنید. بگذارید تارت در دمای اتاق سرد شود و شربت روی آن سفت شود. برای سرو کردن می توانید از خامه هم استفاده کنید.

منبع

طرز تهیه تارت انار
saednews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا