مجله زندگی

وقتی که تیم ملی اشک مربی پرسپولیس را درآورد

وقتی که تیم ملی اشک مربی پرسپولیس را درآورد

روزهای سختی بعد از پایان مسابقات تیم ملی در انتظار پرسپولیس خواهد بود و گل‌محمدی باید با یک برنامه ریکاوری ذهنی و بدنی حرفه‌ای تیمش را از پیامدهایی که به خاطر داشتن 6 ملی پوش در انتظارش است، در امان بدارد.

وقتی که تیم ملی اشک مربی پرسپولیس را درآورد

روزهای سختی بعد از پایان مسابقات تیم ملی در انتظار پرسپولیس خواهد بود و گل‌محمدی باید با یک برنامه ریکاوری ذهنی و بدنی حرفه‌ای تیمش را از پیامدهایی که به خاطر داشتن 6 ملی پوش در انتظارش است، در امان بدارد.

 تیم ملی فوتبال ایران برای برگزاری مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی راهی بحرین شده است. دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی 27 نفر را برای حضور در تیم ملی فوتبال برای 4 بازی حساس در بحرین انتخاب کرد که از این بین 16 بازیکن لژیونر هستند و بقیه نفرات از بین تیم های لیگ برتری انتخاب شدند.

در لیست جدید  تیم ملی  5 پرسپولیسی حضور داشتند که با اضافه شدن سیامک نعمتی به جمع این بازیکنان تعداد قرمزهای تیم ملی به عدد 6 رسید تا پرسپولیس تیمی باشد که بیشترین نماینده را در تیم ملی دارد. بعد از پرسپولیس بیشترین تعداد ملی‌پوشان از سپاهان هستند و بعد از آن هم استقلال و تراکتور که هر کدام یک نماینده دارند. در واقع از بین تیم های لیگ برتری فقط 4 تیم پرسپولیس، سپاهان، استقلال و تراکتور در تیم ملی نماینده دارند که اتفاقا هر 4 تیم از مدعیان قهرمانی یا کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا هستند.

شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که پرسپولیسی‌ها از داشتن بیشترین نماینده در تیم ملی خوشحال و راضی باشند اما واقعیت این است که این موضوع تبدیل به چالشی بزرگ برای سرمربی قرمزها خواهد بود.

کنعانی‌زادگان، نوراللهی، کامیابی‌نیا، ترابی، امیری و سیامک نعمتی 6 سرخپوش اردوی تیم ملی هستند که درواقع شاکله ترکیب پرسپولیس را تشکیل می دهند. این درحالی است که سپاهان در تیم ملی 3 بازیکن و استقلال و تراکتورسازی هم یک بازیکن دارند و در این بین شرایط برای پرسپولیس دشوارتر خواهد شد.

از آنجایی که تعداد بازیکنان پرسپولیسی در تیم ملی بیشتر از سایر تیم های لیگ برتری است، قرمزهای پایتخت با چالش بزرگتری بعد از پایان مسابقات تیم ملی روبه رو خواهد شد.

پرسپولیس یکی از مدعیان اصلی قهرمانی و رقابت تنگاتنگی با سپاهان دارد. در حال حاضر شاگردان گل‌محمدی با ۴۸ امتیاز و به واسطه تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار دارند. از آنجا که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته، به نسبت طلایی‌پوشان از نظر بدنی خسته‌تر به نظر می‌رسد. از سوی دیگر بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس که ستون اصلی این تیم محسوب می‌شوند، بعد از بازگشت از هند و حضور در قرنطینه بلافاصله بازی‌های معوقه و حساسی را برگزار کردند. سپاهان، استقلال و ذوب‌آهن رقابت آسانی برای پرسپولیسی‌ها نبود و به طور حتم از نظر بدنی خیلی خسته‌تر هستند.

به این موارد بازی پرفشار در گرمای طاقت‌فرسای بحرین را هم اضافه کنید. اگر تیم ملی در مقدماتی جام‌جهانی موفق باشد از نظر روحی مشکلی برای بازگشت ملی‌پوشان وجود نخواهد داشت. حال اگر تیم ملی همه بازیهایش برنده نباشد و با روحیه شکست خورده به کشور بازگردند دیگر فاقد انگیزه لازم هستند. با این حال سپاهان بازی‌هایش را با فاصله زمانی مناسب‌ و با فشار کمتری برگزار کرده است. به فرض که دو سهمیه‌اش از نظر روحی بابت نتایج تیم ملی مشکل پیدا کنند، می‌توانند به راحتی از بازیکنان جایگزین استفاده کنند. با این اوصاف حضور شش پرسپولیسی در تیم ملی یکی از چالش‌های اصلی سرخ‌پوشان در برگزاری مجدد لیگ است. باید دید یحیی گل‌محمدی چگونه با این چالش روبه‌رو خواهد شد.

این درحالی است که سپاهان و استقلال به عنوان رقبای اصلی پرسپولیس هر کدام 3 و یک سهمیه در تیم ملی دارند که احتمال زیاد از بین آنها فقط احسان حاج صفی فیکس خواهد بود.

با این شرایط روزهای سختی بعد از پایان مسابقات تیم ملی در انتظار پرسپولیس خواهد بود و گل محمدی باید با یک برنامه ریکاوری ذهنی و بدنی حرفه ای تیمش را از پیامدهایی که به خاطر داشتن 6 ملی پوش در انتظارش است، در امان بدارد. 

منبع

وقتی که تیم ملی اشک مربی پرسپولیس را درآورد

www.afkarnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا